C grupė: Ispanijos rinktinė jau pirmame mače gavo antausį (komentarai)

SpausdintiSpausdinti Informuoti redakcijąInformuoti redakciją KomentaraiKomentarai  (29)
Teksto dydis: DidintiMažinti
Nenadas Krstičius veržiasi pro Marcą Gasolį
© AFP/Scanpix
Pirmadienį prasidėjusiame XXXVI vyrų krepšinio Europos čempionate C grupės kovas Varšuvoje sėkmingai pradėjo Slovėnijos ir Serbijos rinktinės. Pirmąjį antausį pirmenybėse gavo favoritais tituluoti Ispanijos krepšininkai, kuriuos daug kam netikėtai rezultatu 66:57 (15:12, 23:11, 18:14, 10:20) nugalėjo serbai.

Jaunieji Serbijos žaidėjai neleido ispanams rengti greitų atakų ir pirmavo nuo pat pirmųjų susitikimo minučių, o antrojo kėlinio pradžioje Urošas Tripkovičius persvarą tritaškiu padidino iki 6 taškų (18:12). Ispanijos rinktinės snaiperiai toliau šaudė pro šalį ir netrukus Serbijos komandos pranašumas jau tapo dviženklis (24:14).

Milenko Tepičiaus ir Nenado Krstičiaus pastangomis serbai iki antrojo ketvirčio pabaigos savo pranašumą padidino iki 15 taškų (38:23).

Po didžiosios pertraukos Ispanijos rinktinė vis dar nerado priešnuodžių varžovų žaidimui, tad netrukus Novica Veličkovičius tolimu metimu pasiuntė juos į dar vieną nokdauną (44:27), o ketvirčio pabaigoje ispanai jau galėjo prisiminti ir sutriuškinimą draugiškame mače Vilniuje, kai Milanas Mačvanas dar viena tolima bomba murkė varžovus į vis gilesnį liūną (56:37).

Ir tik ketvirtajame kėlinyje varžybų favoritams pavyko atsitiesti, bet net ir dviženkliu skirtumu laimėtas kėlinys jų nebeišgelbėjo – pergalę šventė Dušano Ivkovičiaus treniruojami serbai.

„Pirmosios rungtynės visada būna labai sunkios, bet šiandien mano komanda absoliučiai nusipelnė pergalės, – džiaugėsi D. Ivkovičius. – Ispanija yra viena geriausių, jei ne pati geriausia komanda turnyre. Tad leisti tokiai ekipai per du kėlinius įmesti 23, o per tris – tik 39 taškus yra milžiniškas darbas. Mūsų spaudimas jų gynėjams buvo puikus“.

Sėkmingą serbų gynybą pabrėžė ir Ispanijos rinktinės strategas Sergio Scariolo.

„Serbija žaidė labai gerai, ypač gynyboje. Mūsų pataikymas buvo itin žemas ir, iš dalies, būtent dėl geros jų gynybos. Nors nemažai prametėme ir būdami laisvi“, – kalbėjo S. Scariolo.

Paklaustas apie savo ekipos gynybą, ispanų vyriausiasis treneris neturėjo ką pasakyti: „Sunku man kalbėti apie gynybą, kai mūsų komanda pelnė tik 57 taškus“.

Rungtynėms teisėjavo ir Lietuvos arbitras Romualdas Brazauskas.

Serbija: Nenadas Krstičius 17 (6 atk. kam.), Novica Veličkovičius 12 (8 atk. kam.), Milenko Tepičius 10, Milanas Mačvanas 8.

Ispanija: Juanas Carlosas Navarro 14 (3/16 metimų; 7/9 baudų), Felipe Reyesas 12 (6 atk. kam.), Pau Gasolis 9 (1/8 baudų; 7 atk. kam.) ir Sergio Llullas po 9.

Ispanai pataikė vos 11 proc. (tritaškių 2/19) ir 54 proc. baudų (15/28)

Anksčiau pasibaigusiose rungtynėse slovėnams teko pavargti dėl pergalės prieš Didžiosios Britanijos komandą ir tik po sėkmingo ketvirtojo kėlinio jie laimėjo rezultatu 72:59 (27:15, 10:20, 14:12, 21:12).

Slovėnijos krepšininkai sparčiai startavo (8:2) ir kėlinio pabaigoje jau pirmavo dviženkle persvara (23:11). Sužaidus pirmąsias 10 minučių jų pranašumas vis dar buvo solidus (27:15), bet antrojo pradžioje D. Britanijos ekipa aikštėje ėmė neigti išankstines specialistų prognozes apie autsaiderės vaidmenį.

Popsas Mensah-Bonsu rinko tašką po taško ir po spurto 14:2 britai pasivijo varžovus (29:29). Antroje kėlinio dalyje D. Britanijos komanda jau pirmavo (35:33), bet Slovėnijos krepšininkams Jaka Lakovičius baudų metimais sugrąžino pranašumą (37:35).

Įtempta kova tęsėsi ir trečiajame ketvirtyje, kurio metu slovėnams niekaip nepavyko labiau nutolti nuo priešininkų – sužaidus 30 min. jų persvara tesiekė 4 taškus (51:47).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Slovėnijos rinktinė sėkmingai apsigynė ir pagaliau ėmė tolti (63:52). Samo Udriho ir Erazemo Lorbeko metimai leido pratęsti slovėnų spurtą 16:5 (67:52).

Šįkart Slovėnijos ekipa persvaros nebeišvaistė ir išsaugojusi ją iki mačo pabaigos į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę.

D. Britanija: Popsas Mensah-Bonsu 18 taškų (6 atk. kam.), Robertas Archibaldas 12 (5 rez. perd.), Andrew Bettsas 9.

Slovėnija: Erazemas Lorbekas 19, Jaka Lakovičius 11 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Samo Udrihas ir Primožas Brežecas po 8.

Slovėnai pataikė 76 proc. dvitaškių (22/29) ir visas baudas (4/4).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.