Atrankoje į pasaulio čempionatą Lietuvos futbolininkai pralaimėjo Farerų saloms

SpausdintiSpausdinti Informuoti redakcijąInformuoti redakciją KomentaraiKomentarai  (386)
Teksto dydis: DidintiMažinti
T.Danilevičius kovoja su Farerų salų žaidėjais
© AFP/Scanpix
Lietuvos futbolo rinktinės viltis užimti antrąją vietą atrankos į 2010 metų pasaulio futbolo čempionatą Europos zonos septintoje grupėje sudaužė kukli Farerų salų nacionalinė komanda. Trečiadienį vykusiose rungtynėse lietuviai išvykoje rezultatu 1:2 nusileido varžovams ir vietoje taip norėtų trijų taškų namo grįžta tuščiomis.

Farerų salų rinktinė pirmoji atidarė įvarčių sąskaitą, kai 15-ą minutę baudos smūgiu mūsiškių vartininką Žydrūną Karčemarską nuginklavo Suni Olsenas.

22-ą min. fareriečiai savo baudos aikštėje pargriovė Tomą Danilevičių ir susitikimo arbitras skyrė 11 metrų baudinį. Rezultatyviausias visų laikų Lietuvos puolėjas pats realizavo baudinį ir rezultatą išlygino.

Tačiau mūsiškiai džiaugėsi neilgai – 35-ą min. Arnbiornas Hansenas po kampinio galva nukreipė kamuolį į Lietuvos rinktinės vartų tinklą, sugrąžindamas persvarą savo komandai.

Antrajame kėlinyje aikštės šeimininkai sėkmingai atsimušinėjo nuo lietuvių atakų ir išsaugojo persvarą. Mačo pabaigoje mūsiškiams jau akivaizdžiai stigo jėgų ir tikslumo.

FIFA reitinge Lietuvos rinktinė užima 62-ą vietą, o Farerų salų komanda yra vos 163-a.

Kitas atrankos rungtynes spalio 10-ą dieną Lietuvos futbolininkai išvykoje žais su Austrijos rinktine, o spalio 14-ąją varžybas užbaigs susitikimu namuose su grupės lydere Serbijos komanda.

Farerų salų rinktinei tai buvo pirmoji pergalė atrankos varžybose. Paskutinį kartą pergalę salų futbolininkai šventė kovo 22-ą dieną, kai draugiškame mače 2:1 įveikė islandus.

Europos zonos 7 grupės turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, žaista, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

1. Serbija 7 6 0 1 15-5 18
2. Prancūzija 7 4 2 1 9-7 14
3. Austrija 7 3 1 3 10-10 10
4. Lietuva 8 3 0 5 7-8 9
5. Rumunija 7 2 2 3 8-11 8
6. Farerų salos 8 1 1 6 4-12 4

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.